Головна
Банківська справа  |  БЖД  |  Біографії  |  Біологія  |  Біохімія  |  Ботаніка та с/г  |  Будівництво  |  Військова кафедра  |  Географія  |  Геологія  |  Екологія  |  Економіка  |  Етика  |  Журналістика  |  Історія техніки  |  Історія  |  Комунікації  |  Кулінарія  |  Культурологія  |  Література  |  Маркетинг  |  Математика  |  Медицина  |  Менеджмент  |  Мистецтво  |  Моделювання  |  Музика  |  Наука і техніка  |  Педагогіка  |  Підприємництво  |  Політекономія  |  Промисловість  |  Психологія, педагогіка  |  Психологія  |  Радіоелектроніка  |  Реклама  |  Релігія  |  Різне  |  Сексологія  |  Соціологія  |  Спорт  |  Технологія  |  Транспорт  |  Фізика  |  Філософія  |  Фінанси  |  Фінансові науки  |  Хімія

Випаллення і робота з природними матеріалами - Педагогіка

Матеріали і інструменти для випаллення по дереву

Мета: Познайомити дітей з історією виникнення эл. выжигателя, його складовими частинами, технікою безпеки. Видами деревини і її якостями.

Обладнання:

Зоровий ряд: на стінах кабінету і дошці зразки робіт, технологічні карти, схеми, ілюстрації, «чарівний сундучок», лялька Домовенок.

Літературний ряд: С. Пул «Випаллення по дереву», Д.Райт «Мистецтво випаллення по дереву».

Музичний ряд: Шопен «Фантазія №4».

Матеріали: эл. выжигатель, фанера, ескіз малюнка, олівець, копіювальний папір, кнопки.

Хід заняття.

Діти входять в кабінет, педагог зустрічає їх і пропонує зайняти свої місця.

Здрастуйте, мої дорогі. Сьогодні у нас з вами буде незвичайне заняття. Я хочу познайомити вас з Домовенком, який живе в цьому кабінеті. Що ви чули або знаєте про Домовиків? (відповіді дітей).

Вважалося, що Домовик - це душа хати, заступник мешкаючих в ній людей. Домовик звичайно влаштовувався жити в подполе над піччю. Домовика звичайно уявляли собі у вигляді маленького, зарослого старичка. Люди старалися підтримувати з Домовиком хороші відносини, не забували звернутися до «дедушке-суседушке» з ласкавим словом, залишити небагато смачної їжі і Домовик платив добром за добро: допомагав містити будинок в порядку, попереджав про загрожуючу небезпеку.

Раніше, давним-давно, коли ще не було електрики, наш Домовенок жив в дерев'яному будинку у одного Майстра, який славився тим, що умів випалювати на дерев'яному посуді різноманітні узори. А як ви думаєте, хлоп'ята, за допомогою чого випалював малюнки Майстер на дерев'яному посуді? Не забувайте що електрики ще небыло.

За допомогою розжареної кочерги. Типовий набір Майстри складався з переносного горщика або жаровні з отворами вдовж верхнього краю і кочерег. Через отвір кочерги вставлялися в жаровню, де підігрівалися на розжареному деревному вугіллі.

На кочергу надівався спеціальний загострений наконечник, необхідної форми, яких у Майстра було декілька.

Потім, коли з'явилася електрика, був винайдений прилад для випаллення, в основу якого була встановлена конструкція паяльника.

Домовенок дуже любить творчих людей, які з цікавістю, бажанням займаються яким-небудь ремеслом. І тому він тепер поселився в нашому кабінеті. Періодично він буде приходити до нас в гості зі своїм Чарівним сундучком.

Давайте подивимося, що сьогодні знаходиться в його сундучке? (Показ ілюстрацій робіт виконаних шматками розжареного металу і робіт, виконаного при допомозі эл.выжигателя). А ще в Чарівному сундучке Домовенка знаходиться сучасний прилад для випаллення, який можна купити в магазині. Давайте подивимося, як працює наш эл.выжигатель, який складається з вилки, трансформатора, регулятора напруги, ручки і насадки з дроту. Як тільки ми вставляємо вилку в розетку эл.ток по проводу поступає в трансформатор, а потім до насадки з дроту. За допомогою регулятора розжарювання можна регулювати міру нагріву насадки: вправо-більше, вліво-менше. Домовенок хоче познайомити вас з деякими правилами користування эл.выжигателем, чого не можна робити:

- не пробувати пальцем нагрілася насадка чи ні,

-не підносити розжарену насадку до особи,

-не розкривати коробку трансформатора,

-не скручувати і не згинати эл.провод,

-не допускайте контакту розжареної насадки з проводом,

-не допускайте перегріву насадки, періодично відключайте прилад.

Хлоп'ята, а як ви думаєте, від чого ще (крім эл.выжигателя) залежить якість виконаної роботи? Звісно від деревини, яка повинна відповідати вибраному малюнку. Випалювати можна практично на будь-якій дерев'яній поверхні, але найкраще підходить бук (дерев'яні ложки, лопатки, обробні дошки), ідеальним матеріалом можна вважати фанеру, яка зроблена із зрізів берези. Серед сортів світлої твердої деревини найбільш популярні, платан, липа і клен. Вони володіють гладким волокном, а їх світлий тон добре контрастує з малюнком. Саме головне щоб заготівля, на яку ми будемо наносити малюнок, була гладко відшліфована. Для цього використовується наждачний папір.

Давайте подивимося, що ще знаходиться в Чарівному сундучке у Домовенка? Ось наждачний папір, а це копіювальний папір, як ви думаєте, для чого вона? Правильно, для того щоб перевести малюнок з паперу на деревину. А чим краще обводити малюнок? Молодці, правильно, олівцем. А ось в Чарівному сундучке ще якісь кнопки, цікаво, а вони для чого? Розумники, для того щоб малюнок разом з копіювальним папером приколоти до фанери.

А тепер, давайте, хлоп'ята, спробуємо випалити не велику картину.

Практична робота.

Зачистка фанери, переклад малюнка за допомогою копіювального паперу. Випаллення по контуру.

Заключна частина.

По закінченні роботи запропонувати дітям організувати свою першу виставку і вигадати їй назву. Звернути увагу дітей і Домовенка на роботи, які виконали діти. Сфотографувати дітей разом з Домовенком на фоні перших дитячих робіт.

ТЕХНІКА ВИПАЛЛЕННЯ

Силует.

Мета: Познайомити з особливостями силуэтного випаллення, з поняттями тон, контур, силует.

Обладнання:

Зоровий ряд: на дошці і стінах кабінету розважені ілюстрації картин з силуэтным зображенням і дитячі роботи, лялька Домовенок.

Літературний ряд: С.Аріарський «Сто дивних виробів», А.Г.Гусева «нетканий гобелен», Д.Райт «Мистецтво випаллення по дереву».

Музичний ряд: П.І.Чайковський «Солодке марення».

Матеріали: фанера, эл.выжигатели, олівці, копіювальний папір, наждачний папір, кнопки, ескізи малюнків.

Хід заняття.

У кабінеті оформлена не велика виставка. Педагог вітає дітей і пропонує їм зайняти свої місця.

Здрастуйте хлоп'ята, сьогодні ми з вами відправимося в незвичайну подорож. Домовенок запросив нас відвідати виставку незвичайних картин. А чим вони незвичайні? Зверніть увагу, що фігури на цих картинах зображені у вигляді темних силуетів. А хто знає, що означає поняття - силует? Силует - це контур малюнка.

Силует створюється за рахунок контура, який потім заповнюється всередині. Контур - це лінія, що обкреслює форму зображеного предмета.

Силует повинен завжди виглядати злегка перебільшеним. Зверніть увагу на силуэтные малюнки, на них фігури зображені в профіль,- з різко окресленим носом і лобом. Портретна схожість передається за рахунок контура. Ось чому для силуету так важлива точна лінія. Зверніть увагу, силуэтный портрет зображається тільки в профіль. А тепер уважно подивіться на картини і розкажіть, хто зображений на них. Для вас, хлоп'ята, Домовенок приготував загадки. Ви повинні відгадати їх і розказати, якими відмінними рисами володіє той або інакший герой.

Підкажіть, що за дивний

Чоловічок дерев'яний.

На землі і під водою

Шукає ключик золоту?

Всюди ніс суне він довгий.

Хто ж це? - Буратіно.

Став він кожному дружком,

Хлопчик з чубчиком торчком,

Дуже просто і недовго

Він зветься...Чиполіно.

Для нього прогулянка - свято,

А на мед - особливий нюх,

Цей плюшевий пустун

Ведмежа...Винуватячий Пухнув.

Практична робота.

А тепер пригадайте послідовність підготовки деревини до випаллення. Правильно, зачищаємо фанеру і акуратно переводимо малюнок, за допомогою копіювального паперу, на фанеру. Після цього приладом для випаллення обведемо малюнок рівною однаковою за кольором лінією. У тих місцях, де лінія контура міняється, іноді зручніше повернути не перо, а саму фанеру. Прочертив контур, заповнимо його темним тоном. Для досягнення такого ефекту ведіть перо повільно, і у разі необхідності обробіть поверхню декілька разів.

Заключна частина.

Повторення значення термінів силует, контур, тон.

Доповнити виставку виконаними роботами дітей. Звернути увагу дітей і Домовенка на якість виконаних ними робіт. Поділиться з Домовенком своїми враженнями, відповівши кожному на питання: що взнав нового; що сподобалося, а може, і немає; які почуття випробовував. Гра «Домовик». (Додаток).

Бордюри

Мета: Познайомити дітей з видами і значенням орнаментів, що використовуються в зображенні бордюрів.

Обладнання:

Зоровий ряд: на дошці зразки робіт і види бордюрів, «чарівний сундучок», лялька Домовенок.

Літературний ряд:Н.Голубева «Аплікація з природного матеріалу», Е.А.Белявская-Ерныхова «Етно-творча лабораторія».

Музичний ряд: П.І.Чайковський «Часи року».

Матеріали: фанера, эл.выжигатель, ескізи орнаментів, копіювальний папір, кнопки.

Хід заняття.

Педагог разом з Домовенком зустрічає дітей і пропонує їм зайняти свої місця.

Здрастуйте хлоп'ята, сьогодні у нас знову в гостях Домовенок. Сьогодні він розкаже і розкриє нам секрет Чарівного узору.

Був холодний зимовий вечір. У будинку Майстра, де жив Домовенок, було тепло і затишно. Майстер сидів за столом і займався своєю любимою справою, - випалював на дерев'яному посуді, а Домовенок сидів за печкой і спостерігав за ним. На столі горіла свічка, відбиваючись в шибці. Майстер ненадовго задумався, дивлячись в морозне вікно, яке було прикрашене незвичайними узорами. Середина вікна відтанула через тепло, що виходило від свічки. Дивлячись на узор по краях вікна, Майстер подумав: які красиві і незвичайні узори вивів мороз на склі, адже можна напевне вигадати, намалювати і випалити узори і на дереві. Взяв Майстер лист паперу і став вигадувати і малювати різноманітні узори, які можна наносити по краях виробу.

Пройшло багато часу і люди вигадали безліч різноманітних узорів і орнаментів, вони стали називатися бордюрами. Бордюри можуть служити рамкою для картин або самостійним декоративним елементом. Бордюр - це прикраса по краях якого-небудь предмета.

У Чарівному сундучке Домовенка знаходяться зразки цих бордюрів. Давайте подивимося. Зверніть увагу, що одні узори складаються з листочків, кольорів, гілочок - це квітковий орнамент. Інші з квадратів, кіл, ромбиков. Як ви думаєте, це який орнамент? Правильно, геометричний. А треті узори з якихсь драконів, звірів, птахів. А як би ви назвали цей вигляд орнаменту? Звісно, тваринний. А що таке орнамент? Орнамент це - узор, побудований на ритмічному чергуванні предметів.

А ще в Чарівному сундучке є незвичайні орнаменти. Подивіться і скажіть, де ви їх бачили і для чого їх використовують? (ненецькі національні орнаменти). А ви знаєте, що кожний орнамент має свою назву? Наприклад, чум, лікоть лисиці, мамин узор і т.д.

Практична робота.

У Чарівному сундучке у Домовенка знаходяться зразки бордюрів, якими він пропонує прикрасити ваші роботи. Бордюри можна наносити з чотирьох сторін, з двох протилежних сторін, по кутах. Уважно подивіться і подумайте, де краще розташувати бордюри на вашій роботі, і приступайте до роботи.

Заключна частина.

Тепер, коли робота закінчена, я пропоную помінятися між собою своїми роботами, і нехай кожний охарактеризує роботу свого товариша. Який орнамент він випалив, що сподобалося, а щось, може бути не дуже. У ув'язненні пограти з Домовенком в гру «Паутінка» (Додаток).

Штриховка і її види

Мета: Познайомитися з видами і способами виконання штриховки.

Обладнання:

Зоровий ряд: зразки робіт, зразки видів штриховок, технологічні карти, «чарівний сундучок», лялька Домовенок.

Літературний ряд: С. Пул «Випаллення по дереву», Д. Райт «Мистецтво випаллення по дереву», Р.В. Паранюшкин «Техніка малюнка», Д. Чиварді «Малюнок».

Музичний ряд: Е. Денісов «Спів птахів».

Матеріали: фанера, наждачний і копіювальний папір, олівець, кнопки, технологічна карта.

Хід заняття.

Діти входять в кабінет під музику, педагог зустрічає їх, пропонує зайняти свої місця і повідомляє, що сьогодні вона - Сказочніца.

Здрастуйте, дорогі хлоп'ята. Я рада знову бачити вас в нашій Чарівній країні. Сьогодні я, разом з Домовенком, розкажемо вам казку, яка називається «Кольоровий мир природи».

Майстер дуже любив подорожувати. Одного разу він, разом з Домовенком, вирішив відправитися в гори, щоб помилуватися їх красою. Збираючись в дорогу, Майстер взяв з собою Чарівну сундучок, папір і олівець. Не забув він і про свою любиму собачку. Дорога була довга - через поля, ліси, ріки. Собачка носилася по полях за бабочками і кониками, полохав незнайомих птахів, гавкав на зайців, що пробігали. Вона те - переховувалася у високій траві, то виплигував високо вгору, весело помахуючи хвостиком. Коли всі втомилися, то вирішили передихнути біля могутнього дерева. Вони сіли в тіні його гілок і стали спостерігати за тим, що відбувається навколо. Птахи не боялися Майстри і Домовенка, вони сідали їм на плечі, звіри брали з їх рук їжу, навколо них порхати бабочки, а коники весело стрибали в траві. Майстер помітив бабочку, яка сіла на квітку. Вона розкрила свої крила і стала хоботком пити квітковий нектар.

- Яка ж це краса! - подумав Майстер. - Треба це замалювати, а після повернення перевести малюнок на дерево і випалити. Так він і зробив. А для того щоб передати уб'ємо і красу бабочки, Майстер вигадав різні види штриховок. Давайте розглянемо етапи створення бабочки, яку Майстер прикрасив, використовуючи штриховку. (Технологічна карта створення бабочки).

Як видно на малюнках, крила бабочек зображені з допомогою, ідучих в різних напрямах тонких ліній. Зверніть увагу на те, що штриховка крил бабочки не однакова по інтенсивності кольору ліній, що дозволяє почати накладення різних тонів, світлих і темних. Продумане тут і напрям ліній, що розходяться від тіла бабочки.

На наступному етапі роботи була додана штриховка. Для того щоб варіювати глибину тону, треба прожигать лінію то швидше, то повільніше, а також то ослабляти, то посилювати натиск на перо. Нарешті на заштриховані дільниці були додані додаткові лінії. У результаті, для створення бабочки, були використані три вигляду штриховки - неоднорідна штриховка, коса штриховка і розмита коса штриховка.

Практична робота.

А тепер я пропоную вам стати Чарівниками. У Чарівному сундучке знаходяться ескізи різноманітних бабочек, ви можете вибрати будь-яку, перевести її на свою фанерку, випалити її, використовуючи отримані знання про штриховку. Якщо хочете, ви можете самі вигадати і намалювати бабочку, ви адже Чарівники.

Заключна частина.

По закінченні роботи запропонувати дітям вигадати невелику розповідь об свою бабочке і розказати її Домовенку. Як її кличуть, звідки вона прилетіла і т.д.

КОМПОЗИЦІЯ

1) Ескіз композиції.

Мета: Познайомити з сюжетною композицією, правилами розташування предметів на площині, поняттям перспектива.

Обладнання:

Зоровий ряд: зразки робіт, ілюстрації, технологічні карти, «чарівний сундучок», лялька Домовенок.

Літературний ряд: В. Бялік «Пейзаж», Н. Голубева «Аплікації з природного матеріалу, В. Запаренко «Велика енциклопедія малювання».

Музичний ряд: Шопен «Вальс №10»

Матеріали: папір, олівці, шаблони різноманітних предметів, клей.

Хід заняття.

Діти входять в кабінет, педагог вітає їх і пропонує сісти на стільці, які розставлені по колу. Звучить спокійна музика.

Здрастуйте, хлоп'ята, сьогодні Домовенок хоче розказати історію, яка трапилася з ним, коли він жив у Майстра.

Домовенок дуже любив подорожувати, був спостережливим, старався помічати різні дрібниці. І ось одного разу задумав Домовенок намалювати ескіз і випалити картину, як Майстер. Хлоп'ята, ви знаєте, що називається ескізом? Ескіз - це попередній малюнок. Він довго думав, якої йому вибрати сюжет. Сюжет - це предмет зображення, тобто, то, що буде зображено на його картині: міський, сільський або морський пейзаж, а може просто пейзаж? У перекладі з французької мови - пейзаж означає «місцевість, країна», але цим, же словом означають і зображення природи в мистецтві. Думав, думав Домовенок і вирішив намалювати ескіз сільського пейзажу.

А який час року, стан погоди - адже це також важливе при розробці ескіза. Вирішив Домовенок, що це буде яскравий сонячний день.

Наступний етап в створенні ескіза - це підбір елементів композиції: дерева, чагарники, вдома, мости, млин - весь, що буде зображено на картині. А як правильно розташувати всі ці предмети на ескізі? Адже в створенні ескіза враховується все: к-ть предметів, що зображаються, їх взаємне розташування на площині, в залежності від їх видалення від спостерігача, тобто перспектива, і навіть від лінії горизонту. Адже якщо лінія горизонту знаходиться внизу, то всі предмети розташовані на одній лінії, а якщо в середині, то предмети розташовані не тільки на передньому плані, але і на середньому і задньому. Якщо лінія горизонту знаходиться вгорі, то предмети також розташовуються на передньому, середньому і дальньому плані з урахуванням перспективи, чому далі, тим предмети стають менше.

Тепер я пропоную вам розглянути ескіз майбутньої картини, яку вигадав і намалював Домовенок.

Практична робота.

Давайте подивимося, що знаходиться в нашому Чарівному сундучке? Тут які - те шаблони предметів: дерева, чагарники, квіти, вдома різних розмірів і форм, різноманітні види транспорту. Я пропоную, розділиться на дві команди, кожна з яких, за допомогою запропонованих шаблонів складе картину, вигадає їй назву і коротку розповідь (10-15мин.).

Заключна частина.

Після того, як робота буде закінчена, запропонувати дітям помінятися роботами і оцінити роботу один одного. Запропонувати дітям будинку спробувати намалювати ескіз своєї кімнати, вулиці, міста. Гра «Карусель» (Додаток).

Цветоведеніє

Мета: Познайомити дітей з колірним спектром, основними і додатковими кольорами, холодними і теплими тонами.

Обладнання:

Зоровий ряд: зразки робіт, технологічна карта, схеми, лялька Домовенок.

Літературний ряд: С.Сміт «Малюнок», В.Запаренко «Велика енциклопедія малюнка».

Музичний ряд: П.І.Чайковський «Вальс кольорів».

Матеріали: фарби, пензлика, папір.

Хід заняття.

Педагог зустрічає дітей, пропонує зайняти свої місця.

Здрастуйте, мої дорогі, пам'ятайте, на минулому занятті ми з вами розглядали ескіз картини, яку намалював Домовенок? А сьогодні, ми відправимося в Чарівну країну Кольору і Фарб. Попасти туди не дуже просто. Для цього нам необхідно пройти по Чарівному мосту. А що це за міст, ми взнаємо, виконавши декілька завдань. Спочатку відгадайте загадку.

На минутку в землю уріс

Різнокольоровий чудо - міст.

Чудо - майстер змайстрував

Міст чарівний без поручнів?

Звісно, це райдуга. Коли сонячні промені проходять через капельки дощу, на небі виходить райдуга - дуга. Райдуга не одноколірна, вона складається з багатьох кольорів, які розташовуються завжди в одному і тому ж порядку.

Вийшла райдуга - краса,

Різнокольорова коса,

Стрічки строкаті в косі

А усього їх рівне...Сім.

Прапороносець - червоний колір.

Яскравіше в світі кольору немає!

Колір оранжевий - вогонь.

Цей колір рукою не торкни.

Жовтий колір - його сусід.

Це урожаю колір.

Колір зелений - колір весняний.

Він любимий колір рослин.

Якщо в небі хмаринок немає,

Голубой у неба колір.

У синьому кольорі нам видно

Глибина і висота.

Фіолетового кольору

Гребені гір в часи світанку.

А ви знаєте, хлоп'ята, що з цих семи кольорів тільки три вважаються основними - червоний, синій і жовтий, а всі інші - додаткові. Вони утворилися шляхом змішування основних кольорів: червоні + синій, = фіолетовий; синій, + жовтий = зелений; червоний + жовтий = голубой. Але кольори ще діляться на теплі і холодні тони. До теплих тонів відносяться колірні поєднання, де переважають жовті - оранжеві - червоні кольори, до холодних поєднання різних відтінків синього кольору.

Подивіться на ескіз, який намалював Домовенок, як ви думаєте, які кольори повинні переважати на його картині? Правильно, кольори теплих відтінків.

Молодці, ви справилися з всіма завданнями, і попали в Країну Кольору і Фарб і самі ставай Чарівниками.

Практична робота.

І як Чарівники, ви спробуєте, шляхом змішування, створити нові кольори.

Заключна частина.

Скласти панно «Кольорова мозаїка».

Розпис по дереву

Мета: Познайомити з художнім розписом виробів з дерева, майстрами народної творчості, зі способами фарбування виробу гуашшю і аквареллю, кольоровою крейдою і олівцями.

Обладнання:

Зоровий ряд: зразки робіт, фотографії, ілюстрації, карта народних промислів, лялька Домовенок.

Літературний ряд: Клієнтів «Народні промисли», А.Міловський «Народні промисли», А.Мартенсон «Починаємо майструвати з дерева».

Музичний ряд: Шопен «Вальс №10», «Прелюдія №6,20».

Матеріали: фарби, пензлика, палітра, кольорові олівці і крейда.

Хід заняття.

Привітання педагогом і Домовенком дітей. Діти сідають по колу.

Ми ради вітати вас, сьогодні ми відправимося в подорож по миру расписного дерева Росії, а допоможе нам в цьому карта (Додаток).

Древній - древо - дерево - село...Ланцюжок слів, звучне віршами і виявляюча суть. Село - це древній мир дерева. А як ви думаєте, чому? Як писав відомий дослідник селянського мистецтва В.С. Воронов: Хата, віз, лава, укладання (скриня, короб), скобари (старовинний дерев'яний посуд для питва у вигляді водоплавного птаха), прядки і іграшки, пряничные дошки - від зыбки до гробу і намогильного хреста супроводило дерево народного життя. Мир расписного дерева Росії, такий же великий і різноманітний, як і вона сама.

Мабуть, жодне знаряддя селянського труда не прикрашалося так багатоманітно і любовно, як прядка. Звісно, такий витіюватий предмет не тільки прикрашав селянську хату, але і зігрівав душу невтомній прясі, скрашував монотонний труд. Прядка була цінним подарунком: батько дарував дочці, жених - наречена, чоловік - дружині. Майже всі народні розписи по дереву прийшли до нас з прядок. Основними центрами по виготовленню прядок були Пермська і Архангельська області. (Знайти на карті).

Городец - старовинне російське місто на лівому березі Волги славилося не тільки прядками, але і славнозвісним сюжетним живописом, де барыньки гуляють під парасольками і роблять личики кавалерам. У самій назві чуються слова «місто», «горде», як би нагадуючи про своє мистецтво зображати все більше міське життя, однаково гордих людей, птахів і конячок. Справжньою легендою і славою Городца стали майстри Ф.С. Краснояров, І.К. Лебедев, І.А. Мазін. (Знайти на карті).

Йшли матрьошка по доріжці,

Було їх немножечко:

Дві Матрени, три Матрьошка

І ще Матрешечка!

Матрьошка - один з самих популярних російських сувенірів - з'явилася лише в кінці 19века в маєтку Абрамцево, що неподалеку від Сергиєва Посада. Масове виробництва почалося з 1890года, а вже в 1900году іграшка з Росії на міжнародній виставці була відмічена золотою медаллю. Невдовзі матрьошка стали виготовляти і в інших районах країни, наприклад в м. Семенове, в селі Полхов - Майдан, на Вятської землі, в Башкирії і Воронеже. (Знайти на карті).

У своїх роботах, крім випаллення, ви будете використовувати елементи розфарбовуваня. Дуже простій і доступний прийом - підфарбування випаленого малюнка кольоровими олівцями з подальшим закріпленням кольору безбарвним лаком. Штрих олівця не повинен бути видно, його наносять легко і розтушовують ваткой, лоскутком матерії, або кінчиком щільно згорненого в трубочку паперу. Крім олівців, колір у випалленні можна вводити кольоровою крейдою, ретельно розтушовуючи штриховку, а для світлих порід дерева - слабо розведеною аквареллю. Також для фарбування випалених робіт використовують гуаш - закріплюючи потім безбарвним лаком.

При розфарбовуваня своїх робіт старайтеся, щоб колір не переважав над випалленням. Краще прагне до випаллення, чим до малюнка з елементами випаллення.

Наносити фарбу треба скупо, тонким шаром, грунтовно розводячи її водою. Належної насиченості кольору можна добитися, наклавши декілька шарів.

Практична робота.

Розфарбувати раннє випалену роботу, використовуючи або кольорові олівці, кольорова крейда, або акварель, або гуаш.

Заключна частина.

Разом з дітьми розглянути і проаналізувати роботи, виконані дітьми з використанням розфарбовуваня. Поділиться з Домовенком своїми враженнями про заняття. Гра «Фанти». (Додаток).

АПЛІКАЦІЯ В ВИПАЛЛЕННІ

1)Види аплікації.

Мета: Познайомити з видами і способами виконання аплікації з шкіри, бісеру і природного матеріалу.

Обладнання:

Зоровий ряд: Зразки робіт, ілюстрації, «чарівний сундучок», лялька Домовенок.

Літературний ряд: Н. Голубева «Аплікація з природного матеріалу, М. Синеглазова «Шкіра», В. Стецюк «Картини з кольорів», АСТ - прес «Сухі квіти», К. Мітітелло «Золота колекція аплікації»,

Музичний ряд: П.І.Чайковський «Вальс кольорів».

Матеріали: Бісер, шкіра, природний матеріал (сухе листя, квіти, береста), фанера, эл.выжигатель, наждачний і копіювальний папір, олівець, кнопки.

Хід заняття.

Під музику П.І.Чайковського «Вальс кольорів» діти входять в кабінет, педагог вітає їх і пропонує зайняти свої місця.

Давайте разом з вами пригадаємо які прийоми ми використали у випалленні для того щоб виділити і показати красу нашої роботи? (відповідь дітей). Правильно, ми використали штриховку, яка створює, уб'ємо, і предмет неначе оживає, крейда і фарби. А за допомогою чого ще можна виділити випалену роботу? (відповідь дітей). Ну, звичайно ж, бордюри, які служать прикрасою нашої роботи. Використовуючи ці прийоми, ми хочемо зробити нашу роботу красивішими. Є, хлоп'ята, ще один спосіб прикрасити нашу випалену роботу. (Лунає стукіт).

Подивіться, хлоп'ята, хто до нас прийшов? (дістає з шафи Домовенка - постійний персонаж занять). Він сьогодні розкаже нам чергову історію. Справа була так, як ви пам'ятаєте, давним-давно Домовенок жив у Майстра, який дуже любив випалювати. І ось одного разу, сидячи за печкой Домовенок спостерігав за тим, як Майстер випалював жіночий силует. Майстер сидів у відкритого вікна, оскільки на вулиці було дуже тепло і задушливо, як перед грозою. Раптом на вулиці піднявся сильний вітер, який обривав з дерев листя, пелюстки з кольорів і розносив це в різні сторони. Частина цього залетіло в кімнату. Майстер швидко встав і закрив вікно, а коли повернувся, то побачив, що декілька листочків і пелюсток кольорів впали на його випалену роботу, і від цього вона стала ще більш прекрасною. Він не став прибирати їх з роботи, а навпаки приклеїв їх до неї. Я хочу показати вам, що вийшло. (Показ картини). Хлоп'ята, може бути хто - те знає, як називається ця техніка? Це - аплікація. Аплікація - це старовинна техніка, що включає в себе вирізування різних форм, якщо необхідно, і закріплення їх на фоні.

Хлоп'ята, зверніть увагу, на дошці розташовані ксерокопії, і зразки робіт в яких використовувалися елементи аплікацій. Подивіться уважно і скажіть, які матеріали, як аплікація, використовувалися в цих роботах? (відповіді дітей). Правильно, хлоп'ята, і бісер, і шкіра, і природний матеріал.

А як ви думаєте, що відноситься до природних матеріалів? (відповіді дітей). Сухі листочки, квіти, трава, береста, солома - це все природний матеріал, який дає нам хто? Правильно, природа, і за це ми повинні дбайливо і шанобливо до неї відноситься. Всі вибрані матеріали повинні гармонійно поєднуватися з випалленням, вони повинні доповнювати роботу, не заглушаючи її. Всі необхідні предмети спочатку розташовуються на дерев'яній основі, а потім, за допомогою клею ПВА, приклеюються.

Шкіра використовується у випалленні для створення об'єму і обов'язково на передньому плані. Це може бути деталь прикраси, крона або стовбур дерева, огорожа або дах будинку, чагарники... Ту частину малюнка, яку ви задумали зробити при допомозі шкіри, перекладати на дерев'яну основу не можна, її перекладають на папір, який надалі служить викрійкою, і накладаючи викрійку на вибрану вами шкіру, обводять фломастером, вирізають і приклеюють на зазделегідь позначене місце.

Бісер частіше за все використовують у випалленні, при створенні рельєфної композиції, т. е не рівної. Чудово передає бісер крони дерев. При правильному підборі бісеру можна передати час року. Необхідна зона, на дерев'яній основі, обводиться олівцем, намазується клеєм (краще «Момент») і засинається бісером. Бісер, який не приклеївся, акуратно зсипають в ємність, в якій він знаходився.

Можливість використання елементів аплікації повинна обдумуватися зазделегідь, і приклеюються елементи аплікації тільки після того, як робота буде випалена повністю

Зараз Домовенок пропонує нам пограти в гру, яка називається «Хрестики - Ноліки».

Хід гри.

Учасники діляться на дві команди: «Хрестики» і «Ноліки». Відповідно, кожна має свій знак, щоб потім проставляти його в клітках: «Х» і «Про». Кожна команда протягом 1 хвилини повинна вибрати капітана, який буде ставити свій знак в клітку, і відбирати правильну відповідь. За кожну правильну відповідь присуджується 1 бал. Для гри знадобиться таблиця, що складається з дев'яти кліток накреслена або на дошці, або на листі ватману. Ведучий задає питання, якщо відповідь вірна, капітан пише в клітці свій знак, якщо немає, відповідає і ставить свій знак - команда противників. Виграє та команда, яка першої виставить три своїх знаки на одній лінії або отримає більше балів.

ПИТАННЯ.

1.Що називається аплікацією?

2.За допомогою чого можна прикрасити випалену роботу?

3.Що відноситься до природних матеріалів?

4.Як виконується аплікація з природного матеріалу?

5.Як виконується аплікація з використанням бісеру?

6.Як виконується аплікація з використанням шкіри?

7.Що виконується спочатку аплікація або випаллення малюнка?

8.Назвіть послідовність підготовки фанери до випаллення?

9.Техніка безпеки при роботі з электровыжигателем.

5.Практична робота.

Діти самостійно вибирають ескіз майбутньої роботи, обдумуючи які елементи, будуть виконані за допомогою аплікації, і з якого матеріалу.

6.Заключна частина.

По закінченні роботи формується виставка, на якій обговорюються всі роботи, кожна дитина презентує свою роботу. Дітьми і педагогом робиться порівняльний аналіз виконаних робіт. Потім всі хлоп'ята стають в коло і, передова Домовенка один одному висловлюються про те: що сподобалося або не сподобалося на занятті, що взнали нового, які почуття випробовували і чому, які відчуття випробовували на занятті

СУВЕНІРИ

1) Виконання робіт до свят і заходів.

Мета: Познайомити дітей з народною культурою, її обрядовыми святами, сувенірами.

Обладнання:

Зоровий ряд: ілюстрації, різноманітний одяг, зразки робіт, «чарівний сундучок», лялька Домовенок.

Літературний ряд: Д. Райт «Мистецтво випаллення по дереву», С.Пул «Випаллення по дереву».

Музичний ряд: П.І. Чайковський «Часи року».

Матеріали: різноманітні за формою дерев'яні заготівлі, ескізи зображень, эл. выжигатель, олівець, копіювальний і наждачний папір, кнопки.

Хід заняття.

Педагог зустрічає і вітає дітей, разом з Домовенком, в російському національному костюмі. Звучить музика П.І. Чайковського «Часи року».

Сьогодні у нас буде незвичайне заняття. Ми здійснимо екскурсію у всього зимового обрядовым свята. А що таке обряд?.. Обряд - це розгорнене умовно - символічна дія, освітлена багатовіковою традицією, що включає пісні, хороводи, ряженье, ворожіння. Скажіть, будь ласка, які обрядовые свята ви знаєте?

За тиждень до Різдва починалися новорічні свята - Святки (Святі дні). Ходили ряженые, гадали, колядували, котилися на гірках, на расписных санях. Як ви розумієте, що таке ряженье? Ряженый - одягнутий чудно, незвичайно, смішно - ради жарту. У старовину виряджалися в різних тваринах, які оточували людину, дівчата, виряджалися в парубків, парубки в дівчат. Домовенок приготував вам різноманітний одяг, давайте нарядимося і представимо, що ми також ряженые. Ряженые збиралися групами, ходили від одного двора до іншого і співали колядки. Коляда - це Бог бенкету і миру (Карамзін).

Коляда, коляда, напередодні Різдво

Скрізь поспівуй, з Новим роком поздоровляй!

Хто дасть пиріжок - тому жито густе, умолотиста.

З колоска - полмешка, із зернятка - пиріг,

З полузернышка - блинок.

Але не у всіх будинках привітно зустрічали колядовщиков, якщо нічого не подавали, могли проспівати і таке:

У скупого мужика, народилося жито, хороша:

Колоском пуста, соломкой густа.

І зараз деякі хлоп'ята ходять і колядують, а за це їх пригощають солодкістю і дають гроші. Які колядки ви знаєте?

Дівчата на Святки гадали: хто, коли і за кого вийде заміж. Також молодь збиралася, і влаштовували гру. Давайте і ми пограємо, гра називається «Півнячий бій». Ті, що Грають стоять на одній нозі один проти одного, штовхають один одну плечем, стараючись примусити противника стати на обидві ноги.

За Святкамі йде Різдво - день, коли народився Іїсус Христос (7 січня). Бог - Батько послав в земний мир свого сина Іїсуса Христа, щоб врятувати людство від загибелі. І від дня Народження Спасителя на землі наступив новий час. Різдво в різних країнах і навіть районах зустрічають по - різному. З святом Різдва пов'язано немало радісних звичаїв. На Різдво завжди запалювали ялинку. На її верхівку прикріпляли зірку - символ Віфліємської зірки, під якою був народжений Іїсус Христос. У ніч напередодні Різдво також гадали і ходили ряженые. З Різдва до Хрещення (19 січня), продовжуються Святки. У цей час, було, прийнято веселиться і розважатися. Зараз ми з вами також пограємо, гра називається «Відьма і віничок». Всі встають в коло і передають віник, прикрашений бантом, поки грає музика. У кого після закінчення музики віник залишився в руках, тому загадку загадувати, пісню заспівати, читати вірш і т.д. В ніч перед Різдвом в будинки, де є діти, приходив Дід Мороз, щоб подарувати подарунки. Раніше діти вішали у ліжка панчохи, щоб вранці знайти в них сюрпризи. Звідки пішов цей звичай? Виявляється, колись давно святий Микола Догідник - прообраз Діда Морозу - кинув в трубу будинки, де жили три бідні сестри, срібна монетки. І впали вони в панчохи, які сушилися у печки. Це дуже хороший звичай, і я пропоную вам випалити і подарувати своїм близьким невеликі сувеніри. А що таке сувенір - це подарунок на спомин. Звичайно вони не великих розмірів, це може бути і брелок, і підвіска, і вішалка для ключів, і маленькі картинки...Зображають на них невеликі об'єкти.

Практична робота.

У чарівному сундучке у Домовенка знаходяться різноманітні ескізи сувенірів, ви можете вибрати будь-який, що сподобався вам, а можете намалювати власний.

Виготовлення сувенірів з різноманітних за формою заготівель.

Заключна частина.

Розповідь про свій сувенір, для кого він зроблений. Гра «Чарівна торба». (Додаток).
Війско княжих часів. Слов'яни та варяги
Реферат на тему: ВІЙСЬКО КНЯЖИХ ЧАСІВ. Слов'яни та варяги План: Княжа доба Словяни Слов'янське військо Городи Варяги Варязьке військо Значіння варягів для України Княжа доба Предки наші, слов'яни, ввійшли в історію як плем'я вояків-завойовників. Зі своєї прабатьківщини,

Витоки української авіації
ВИТОКИ УКРАЇНСЬКОЇ АВІАЦІЇ Михайло ЗГУРОВСЬКИЙ Дальність першого пілотованого польоту в моторному аероплані "Флайєр-1", що його 17 грудня 1903 року здійснили брати Орвілл та Уілбер Райти, становила 37 метрів, а тривав він

Версії та припущення вбивства Кеннеді
Міністерство освіти і науки України Вищий навчальний заклад Запорізький національний університет Реферат з новітньої історії Європи та Пв. Америки на тему: "Вбивство Кеннеді: версії та припущення." студент IV курсу, гр. (3316-2) Клімов М. М. Запоріжжя, 2010 Є такий анекдот,

Маргинальность в сучасній Росії
Федеральне агентство по науці і освіті Російській Федерації Ярославський державний університет ім. П. Г. Демідова Факультет соціально-політичних наук Кафедра соціальних технологій Реферат «Маргинальность в сучасній Росії» Виконала студентка групи СР-31 Катишева Е. А. Перевірила викладач Буторіна

Українська мова у медіапросторі
Міністерство освіти і науки України Дрогобицький педагогічний ліцей Кафедра гуманітарних дисциплін Реферат «Українська мова у медіапросторі» Виконала учениця групи Г-2 Стахнів Софія Керівник Мосевич І.Д Дрогобич 2010р. Вступ Українська мова - це національна мова українського

Інфекційні захворювання: бруцеллез
Федеральне агентство за освітою Державна освітня установа Вищої професійної освіти Московський державний університет прикладної біотехнології Ветеринарно-санітарний факультет Кафедра мікробіології і імунологія Курсова робота на тему: Інфекційні захворювання: бруцеллез виконала: студентка

Зернові та зернобобові культури, вирощувані в Росії
Зміст Введення 1. Коротка економічна характеристика господарства 1.1 Склад і місце розташування господарства 1.2 Розмір і структура земельних фондів господарства 1.3 Розміри і спеціалізація господарства 1.4 Основні економічні показники діяльності господарства 2. Аналіз виробництва собівартості

© 2014-2022  8ref.com - українські реферати