Головна |
Банківська справа | БЖД | Біографії | Біологія | Біохімія | Ботаніка та с/г | Будівництво | Військова кафедра | Географія | Геологія | Екологія | Економіка | Етика | Журналістика | Історія техніки | Історія | Комунікації | Кулінарія | Культурологія | Література | Маркетинг | Математика | Медицина | Менеджмент | Мистецтво | Моделювання | Музика | Наука і техніка | Педагогіка | Підприємництво | Політекономія | Промисловість | Психологія, педагогіка | Психологія | Радіоелектроніка | Реклама | Релігія | Різне | Сексологія | Соціологія | Спорт | Технологія | Транспорт | Фізика | Філософія | Фінанси | Фінансові науки | Хімія |
Завдання № 1
Тема: Розрахунок на міцність статично визначених систем при розтягуванні і стисненні
Потрібно:
1. Побудувати епюру поздовжнього зусилля Ni
2. За умовою міцності підібрати розмір поперечного переріз «а», якщо = 160 МПа
3. Для розрахованого розміру поперечного перерізу побудувати епюру нормальних напружень
4. Побудувати епюру осьових переміщень W і знайти найбільшу величину відносних деформацій, якщо
5. Визначити потенційну енергію пружних деформацій U
Дано: 7
Р1 = 50 кН; l1 = 3 м; Oa 2a
Р2 = 65 кН; l2 = 2 м; O2a a 2a
Р3 = 40 кН; l3 = 3 м; a
Р4 = 10 кН; l4 = 1м; D C B A
Форми перетину: RaP4P3P2P1
А1№ 11 А3№ 4
А2№ 9 А4№ 7 IV III II I
l1l2l3l4
Ni =? ; =? ; =?; N1P1
=? ; "A" =? ; 45 55
15
+ Еп.N (kH)
-
16 50
3,69 2
+ Еп.? (МПа)
-
13
1,99 2,986 3,534 6,9
0
Еп.?l (мм) +
Рішення:
Визначається сила реакції опор RА з рівняння статики:
Ділимо на 4 ділянки, позначаючи їх римськими цифрами (I, II, III, IV), а також характерні перетину через великі літери (А, В, С, D, Е).
Визначається поздовжня сила на кожній ділянці методом перетину:
Будується епюра поздовжніх сил Ni
Визначається площа поперечних перерізів на кожній ділянці
А1 = а * а = А2
А2 = 2а * а = 2А2
А3 = 2а * 2а = 4а2
Визначається нормальне напруження на кожній ділянці через 1 / а2
Визначається максимальне значення нормальної напруги, що не перевищує допустимої напруги, рівне 160 МПа:
Максимальне значення напруги на третьому ділянці
Знаходиться значення «а»:
Приймається а = 19,4мм
Визначаються дійсні значення площ поперечних перерізів:
Визначаються істинні значення нормальної напруги на кожній ділянці:
10. Будується епюра нормальної напруги
11. Визначається відносна поздовжня деформація на кожній ділянці:
, Де Е = 2 105МПа
12. Визначається відносна поздовжня деформаціяпо перетинах:
13. Визначається відносне подовження будується епюра цих значень (Рис 1д):
Визначається максимальне значення відносного подовження:
14. Визначається питома потенційна енергія
15. Визначається повна питома потенційна енергія
16. Визначається відносна похибка нормального напруги:
Завдання №2
Тема: Розрахунок на міцність статично невизначених систем при стисненні і розтягуванні
Дано:
Схема бруса
Розміри і навантаження
Матеріал брусів - сталь 3
Допустиме напруження
Модуль поздовжньої пружності
Потрібно:
Визначити допустиме навантаження для ступеневої бруса
Дано:
l = 30 см = 0,3 м = 300 мм
А = 10 см2 =
К = 0,15
[Р] =?
Еп. N (kH) Еп. ? (kH) Еп. l (мм)
Ra
+ - + - + -
A A
1.5l 3A I 255 53
0,02
B 2A II 133 В
l 0,047
C
C 425 С
1.5l 4P 4A III 66,4 0,066
D
D
l A IV 255 159
E 0,035
E
? Re
Рішення:
Складається рівняння статики
Складається рівняння спільності деформації УСД:
- Від заданих сил
- УСД (1)
Визначаються поздовжні сили на кожній ділянці:
=? коли немає RE
Знаходимо відносне подовження на кожній ділянці
Определяется- відносне подовження сили реакції опор, коли немає сил Р і 2Р:
Підставляємо значеніяів рівняння (1)
Підставляємо значення сілив рівняння статики
Визначаємо значення поздовжніх сил, підставляючи значення
Визначається значення нормальної напруги на кожній ділянці
Знаходимо максимальне значення нормально напруги
Приймаються Р = 170 кН
Визначаються дійсні значення поздовжніх сил:
10. Визначаються істинні значення нормальної напруги на кожній ділянці:
Знаходимо відносне подовження
Знаходимо відносне подовження по перетинах
Визначаємо відносне подовження
За заданою формулою обчислюємо значення зазору, воно повинно відповідати значенню
Перевірка
Завдання № 3
Тема: Розрахунок на міцність статично невизначених систем при розтягуванні і стисненні.
Потрібно:
Знайти посилення і напруга в стержнях, висловивши через силу Р1
Визначити допустиме навантаження [Р], якщо [?] = 160 МПа
Знайти граничне навантаження Рпр, якщо [?1] = 240 МПа і h1 = 1,5
Порівняти величину допустимих навантажень Рпр і Р, для чого знайти їх відносини.
Дано:
А = 14см2 = 14 · 10 - 4м
а = 2,3м
в = 2,7см
с = 1,7 см
[?] = 160 МПа
hт = 1,5
Знайти: Р = ?, РТ = ?, [РТ] =?
Рішення.
1. Складається рівняння статики для стрижневої системи
1. ? Мi = 0; ?1 · a-P (a + c) + N2cos 45 · b = 0
2. ? Zi = 0; Z0 + ?2 · cos45 = 0
3. ? Yi = 0; Y0 + ?1- P - N2 · cos 45 = 0
У три рівняння рівноваги входять чотири невідомі сили, і, отже, завдання є статично невизначеної. Для складання рівняння розглянемо деформацію конструкції.
2. Розглянемо подобу двох трикутників;
Рассмотрімдля знаходження деформації системи.
OB = b OA = a
y0N1
В
N2Р P
B1?l1
B2O A
B A1?l2
3. Подставляемв рівняння моментів і висловлюємо їх через Р
4. Знаходимо значення нормальних напружень ?1, ?2
?1 =
?1 =
Приймаємо
5. Знаходимо дійсні значення Ni
6. Знаходимо дійсні значення ?i
?1 == 678,57 = 160МПа
?2 == 339,29 = 79,7МПа
7. Визначаємо граничне навантаження Pпр, виходячи з умови рівноваги
? Мi = 0; ?1 · а- Р · (a + c) + N2cos 45 · b = 0, де N1 = ?т · А, і N2 = ?т · 2А; ?т = 240МПа
8. Знаходимо гранично допустиме навантаження
Завдання № 4
Тема: Розрахунок статично визначених брусів на міцність і жорсткість при крученні.
Дано:
Схема бруса.
Розміри навантаження.
Потрібно:
Розрахувати брус на міцність і жорсткість
Побудувати епюри крутних моментів, дотичних напружень і кутів повороту.
Дано:
m1 = 400 Н - м
m2 = 1200 Н - м
m3 = 2400 Н - м
m4 = 400 Н - м
m5 = m5 Н - м
[?] = 40 МПа
[?] = 0,5
d = 0,5
d1 = 1.5b
d2 = 2b
d3 = 2.5b
a = 0.3 м
Знайти: Т, ?, ? -?
Рішення.
Складемо рівняння статики:
? Мi = 0
m1 - m2 - m3 + m4 + m5 = 0
m5 = - m1 + m2 + m3 - m4 = - 400 + 1200 + 2400 - 400 = 2800 H · м
T1 = + m1 = 400 H · м
T2 = m1 - m2 = 400 - 1200 = - 800 H · м
T3 = m1 - m2 - m3 = - 800 - 2400 = - 3200 H · м
T4 = m1 - m2 - m3 = - 800 - 2400 = - 3200 H · м
T5 = m1 - m2 - m3 + m4 = - 2800 H · м
T6 = m1 - m2 - m3 + m4 + m5 = 0 H · м
Визначаємо полярний момент опору на кожній ділянці Wpi:
Визначається дотичне напруження на кожній ділянці за формулою, висловлюючи кожне значення через 1 / b3
Визначаємо максимальне значення дотичного напруження з п'яти значень:
?max = max {?1, ?2, ?3, ?4, ?5} ? [?];
?3 ? [?]
Визначається полярний момент інерції по даній формулі кожній ділянці:
5. Визначаємо відносний кут закручування за формулою
Визначаємо максимальне значення:
Приймемо максимальне значення з отриманих значень b:
b? {| b1 |, | b2 |} = b1 = 54,3 мм = 54,3 · 10 - 3 м = 55мм
6. Визначаємо дійсні значення дотичного напруження ?i:
Визначаємо дійсні значення відносного кута закручування ?i:
Визначаємо за формулою значення переміщення
Знаходимо числові значення переміщення i по перетинах:
?А = 0
?В = ?А + ?1 = 0 + 0,000176053 = 0,000176053 радий;
?С = ?В + ?2 = 0,000176053 + 0,000149169 = 0,000325222 радий;
?D = ?С + ?3 = 0,000325222 + 0,000168185 = 0,000493407 радий;
?Е = ?D + ?4 = 0,000493407 + 0,000168185 = 0,000661592 радий;
?F = ?Е + ?5 = 0,000661592 + 0,003477358 = 0,00413895 радий;
?G = ?F + ?6 = 0,00413895 + 0 = 0,00413895 радий.
Тесла-генератор струму
Тесла - генератор струму. (Майбутній поїдач водню). Нестримне витрачання газу і нафти в світі енергетики має чимось закінчитися. Що чекає попереду енергетику, яке подальший розвиток техніки в цьому напрямку, що очікує нас у найближчому майбутньому, - про це варто подумати разом. В даний час
Термометри опору і вимірювальні прилади до них
Реферат з дисципліни "Теплотехнічні вимірювання" на тему "Термометри опору і вимірювальні прилади до них" Курчатов 2008 Зміст Введення 1. Основні відомості про термометрах опору і металах, застосовуваних для їх виготовлення 2. Платина і виготовлені з неї термометри опору
Невербальні елементи в спілкуванні
Курсова робота з дисципліни "Управління в ерготіческіх системах" Виконав студент: Бойко Костянтин Анатолійович Державний комітет Російської Федерації з вищої освіти Новосибірський державний технічний університет Кафедра АСУ Новосибірськ Запропоновано аналіз самого доступного, міжнародної
Термодинаміка теплофізичних властивостей води і водяної пари
Умова і зміст завдання Ідеальний газ (? - 18,0 г / моль, к = 1,33) при V1; P1; T1ізохорно нагрівається до T2, а потім ізотермічні до Р3. Після ізобарного і ізоентропного стиснення робоче тіло повертається в початковий стан. 1. Визначити термічні та питомі калоріческіе характеристики робочого
Християнство
На початок першого тисячоліття язичницький мир вичерпав всі свої потенційні можливості в морально-етичній і релігійній сфері, а значить і на шляхах розвитку соціального пристрою і державності. Тому переможний хід християнства по Римській імперії, а услід за нею і звертання навколишніх язичницьких
Теплові пункти
Теплові пункти Теплові пункти поділяються на: - Індивідуальні теплові пункти (ІТП) - для приєднання систем опалення, вентиляції, гарячого водопостачання і технологічних тепловикористовувальних установок однієї будівлі або його частини; - Центральні теплові пункти (ЦТП) - те ж, двох будівель
Тепловий розрахунок парогенератора
Міністерство освіти Російської Федерації Бєлгородський державний технологічний університет імені В.Г. Шухова Кафедра енергетики теплотехнології Тепловий розрахунок парогенератора Виконав: студент гр. ЕТ-52 Осьмаков А.Ф. Прийняв: Васильєв Б.П. Білгород 2008 Завдання Розрахувати котельний агрегат