Головна
Банківська справа  |  БЖД  |  Біографії  |  Біологія  |  Біохімія  |  Ботаніка та с/г  |  Будівництво  |  Військова кафедра  |  Географія  |  Геологія  |  Екологія  |  Економіка  |  Етика  |  Журналістика  |  Історія техніки  |  Історія  |  Комунікації  |  Кулінарія  |  Культурологія  |  Література  |  Маркетинг  |  Математика  |  Медицина  |  Менеджмент  |  Мистецтво  |  Моделювання  |  Музика  |  Наука і техніка  |  Педагогіка  |  Підприємництво  |  Політекономія  |  Промисловість  |  Психологія, педагогіка  |  Психологія  |  Радіоелектроніка  |  Реклама  |  Релігія  |  Різне  |  Сексологія  |  Соціологія  |  Спорт  |  Технологія  |  Транспорт  |  Фізика  |  Філософія  |  Фінанси  |  Фінансові науки  |  Хімія

Урок російської мови в 3-му класі - Педагогіка

1. Урок російської мови в 3 класі.

Тема уроку: Твір на тему останнього заходи

Мета уроку:

1) Відпрацювання вміння узагальнювати матеріали спостережень.

2) Розвивати вміння складати текст.

3) Виховувати бажання трудитися і пишатися своєю працею.

План уроку.

I. Повідомлення теми і цілей уроку

II. Робота по темі уроку.

III. Физкультминутка

IV. Написання твору

Перевірка.

Домашнє завдання

Підсумок уроку

Хід уроку

I. Повідомлення теми і цілей уроку

Тему твори вчитель визначає до заходу, становить для себе план твори, відповідно до якого намічає об'єкти для спостережень під час заходу.

Можна запропонувати твір на основі особистого досвіду «Як ми прибирали клас».

Сьогодні ми будемо писати про те, як прибирали клас. Ви всі сьогодні є кореспондентами шкільної газети і повинні написати замітку про те, як пройшла робота у вашому класі.

II. Робота по темі уроку.

- Яку задачу в цьому випадку можна перед собою поставити? Чому хочеться розповісти про прибирання класу? (Весело працювати всім разом. Приємно зробити своїми руками.)

- Це буде основна думка вашого твору. Як можна озаглавити вашу замітку? (Добре попрацювали! Дружна робота. Як ми прибирали клас.)

- Які з цих заголовків підказують основну думку?

- Що важливо висловити при описі вашої роботи? (Своє ставлення.)

Відбір матеріалу до твору. Складання плану

- Поставте питання, на які треба буде відповідати, щоб вийшов розповідь про прибирання класу. (Яке завдання напівпр? Що принесли з собою? З яким настроєм працювали? Як змінився клас? Тощо.)

- Які моменти запам'яталися? (Відбирається те, що відповідає основній думці.)

- Про що потрібно розповісти докладно?

Складіть план своєї розповіді. (Учні зачитують свої плани)

Примірний план

1. Підготовка до роботи.

2. Добре попрацювали!

3. Як чисто стало в класі!

- Чи зрозуміла основна думка твору з плану?

III. Физкультминутка

Подивіться ви на нас,

Як легко з класу в клас

Скачемо по доріжці

Все на одній ніжці.

Підскочили 10 раз,

Скінчили десятий клас.

IV. Написання твору

- Ми з вами домовляємося, що в творі будуть три частини: початок, основна частина, кінцівка. Про що можна сказати на початку твори? Про що ви будете писати в основній частині?

- Як закінчити твір? (Висловити своє ставлення до того, що бачили.) Перевірка.

Домашнє завдання

Підсумок уроку

- Що допомогло вам передати своє ставлення до описуваного?

Дружна робота

Вчора ми прибирали свій клас. Хлопці принесли все необхідне: відра, ганчірки, порошок.

Почалася прибирання. Одні мили підвіконня, інші відтирали парти, чретьі намивали двері. Хлопці працювали дружно. Кожен намагався вимити чистіше, щоб клас виглядав красиво.

І ось робота виконана. Наш клас став ошатним і святковим. Вікна виблискували і переливалися на сонці. Приємно буде вчитися в чистому класі!

II. Урок російської мови в 3 класі.

Тема уроку: Твір по картинці «Зимові забави дітей».

Цілі уроку:

1) Розвиток уміння сприймати картинку, визначати її тему, озаглавлювати, передавати її зміст;

2) вдосконалення вміння правильно писати слова з парними дзвінкими та глухими приголосними і ненаголошеними голосними в корені;

3) виховувати любов до живопису, бачити красу зимової природи.

Обладнання: Репродукція картини К. Ф. Юона «Російська зима».

План уроку.

I. Організаційний момент, повідомлення теми і цілей уроку.

II. Хвилинка чистописання.

III. Робота по темі уроку

1. Розгляд картини К. Ф. Юона «Російська зима» (1947р.)

2. Беседа.

3. Робота за підручником.

4. Орфографічна підготовка. Розглянути слова, дані у вправі.

IV. Физкультминутка.

V. Робота по темі уроку

1. Написання творів.

2. Перевірка.

Домашнє завдання.

Підсумок уроку.

Хід уроку

I. Організаційний момент, повідомлення теми і цілей уроку

II. Чистописання

III. Робота по темі уроку

1. Розгляд картини К. Ф. Юона «Російська зима» (1947р.)

Учитель: Сніг, сніг і сніг - царство снігу. Вся сільська вулиця в казково білих заметах. Зима-чарівниця торжествує, панує.

Під блакитними небесами

Чудовими килимами,

Виблискуючи сонцем, сніг лежить.

Прозорий ліс один чорніє,

І ялина крізь іній, зеленіє,

І річка під льодом блищить

А. С. Пушкін

Берізки в цьому зимовому царстві, немов яблуні в цвіту, і поруч ялина крізь іній зеленіє. Поруч з маленькими ялинками-сестричками, припорошеними снігом, росте ялинка постарше, одягнена ще нарядно, як для новорічного свята. Тишею, спокоєм і чистотою віє від сплячої красуні природи. Але життя людей йде своєю чергою. Група дітлахів крокуєте з незмінною супутницею Жучкою. Дорогу замело. Потопаючи по коліно в снігу, вони жваво розмовляють, розмахуючи руками.

Мягких обрисів канава у дороги огинає пагорб з хатинками, звідти висипали юрбою хлопці. Роботи у них непочатий край: ліпити снігову бабу, покататися на санках, протоптати дорогу в глибокому снігу ... Їм не страшний мороз. Біля хат на горбочку зупинилися коні, запряжені в сани; колгоспник їде верхи на коні. Сніг і мороз безсилі скувати життя.

Сіруваті і голубуваті тони переважають в картині, її светловато колорит чудово передає російську зиму у всій її принади і красі. Все дуже правдоподібне, немає нічого надуманого, фальшивого. У цьому поетичному зображенні російської зими відчувається захоплена любов художника до рідної природи.

К, Ф. Юона називають поетом російської зими. Він любив зображати Москву і Підмосков'ї в оздобленні, вмів передавати в пейзажного живопису то захоплене настрій, який не покидало його, поки він бачив перед собою картини, створені самою природою. Згадуючи той час, коли він день у день працював з | натури, Юон зізнається: «сяйво ранкових і вечірніх зорь, білизна снігових покривів рідний зими дають мені найдорожчі для мене переживання і фарби»

К цього можна додати, що в пейзажі «російська зима» відчуваються народні основи. Юона завжди відрізняли любов і дбайливе ставлення до народної творчості в різних його проявах - будь то архітектура старовинних російських міст і сіл або прикладне мистецтво.

2. Беседа.

- Який час року зображено на картині? (Зима.)

- Згадайте картини, де зображувалася осінь? (Пейзажі Левітана а Остроухова). Як змінилася природа взимку в порівнянні з осінню ^ 1

- Хто з вас знає зимові загадки і прислів'я? («Біла скатертина все поле вкрила», «У вогні не горить, у воді не тоне», «Бережи ніс у великий мороз» бажано, щоб учитель доповнив новими.)

- Хто з вас любить зиму? Чому?

- В які ігри можна грати взимку?

- Які вірші ви знаєте про зиму?

- Подивіться на картину і скажіть, що роблять хлопці?

- Хто з вас уміє ліпити снігову бабу?

- У кого є санки, лижі, ковзани? Хто вміє кататися на лижах, ковзанах?

3. Робота за підручником.

- Розгляньте малюнок на стор. 84, упр. 221. Складіть розповідь. З яких частин складається текст? Придумайте заголовок до тексту? Складіть план твори.

Приблизний план твори:

1) Прийшла зима.

2) Зимові забави.

3) Люблю зиму!

4. Орфографічна підготовка. Розглянути слова, дані у вправі.

IV. Физкультминутка.

Один, два - вище голова!

Три, чотири - руки ширше!

П'ять, шість - тихо сісти!

Сім, вісім - лінь відкинемо!

V. Робота по темі уроку

1. Написання творів.

2. Перевірка. Декілька учнів читають свої твори.

Домашнє завдання.

Підсумок уроку.

- С картиною якого художника ми сьогодні познайомилися? Хто пам'ятає назву картини?

Література.

2. Дмитрієва О.Д., Фефілова Є.П. Російська мова. 3 клас: Поурочні розробки до підручників Рамзаевой Т.Г. і Полякової А.В. - М .: ВАКО, 2005. - 416 с. С. 117.

3. Т.Г. Рамзаева. Російська мова. 3 клас початкової школи. -

4. Т.Г. і Полякової А.В. - М .: ВАКО, 2005. - 416 с., С.64.

5. Т.Г. Рамзаева. Російська мова. 3 клас початкової школи. -
Формування гуманізму у підлітків в умовах позашкільних занять
Зміст Введення 1. Аналіз психолого-педагогічної літератури з проблеми гуманізму в освітньому середовищі 1.1. Вікові особливості формування особистості підлітків та юнацтва 1.2. Історичний розвиток гуманізму, основи сучасного гуманізму 1.3. тренінг як основа позашкільних занять з формування

Формування граматичної будови мови у дітей старшого дошкільного віку з ОНР III рівня
Російська федерація федеральне агентство за освітою державна освітня установа вищої професійної освіти «орловский державний університет» факультет педагогіки і психології кафедра дитячої мови Теоретичне обгрунтування проблеми: «Формування граматичної будови мови у дітей старшого дошкільного

Формування вольових якостей особистості в процесі ігрової діяльності
Міністерство освіти і науки Республіки Адигея ГОУ СПО «Адигейський педагогічний коледж імені Х.Андрухаева» Предметна (циклова) комісія викладачів педагогіки, психології та окремих методик Кваліфікаційна робота Івашкевич Юлія Федорівна студентка 4 курсу групи «В» Формування вольових якостей

Форми і методи контролю знань учнів з біології
ВСТУП Процес навчання в школі спрямований на вирішення навчально-виховних завдань, кожне з яких характеризується дидактичною завершеністю. Обов'язковим компонентом цього процесу є контроль знань, умінь та навичок, тобто перевірка його результативності.

Фольклорні заняття у вихованні
Введення Педагогікою здавна усвідомлювалася важливість народної творчості для загального розвитку дитини та необхідність застосування його у вихованні. Але кожен історичний період висуває на перший план свої завдання. У наш час найбільш активною є проблема збереження національних традицій,

Філософсько-педагогічні ідеї представників російського зарубіжжя
План Вступ 1. Педагоги-філософи Російського Зарубіжжя кінця 19 - початки 20 віків 2. Філософсько-педагогічні ідеї представників Російського Зарубіжжя на рубежі 19 - 20 віків Висновок Список літератури Вступ Наука російського Зарубіжжя відносно недавно стала об'єктом вітчизняних істориків.

Фізичне виховання дітей, що мають відхилення в стані здоров'я
РЕФЕРАТ дисципліна: Теорія і методика фізичного виховання ТЕМА: Фізичне виховання дітей, що мають відхилення в стані здоров'я Мінськ 2009 Зміст 1. Задачі і організація роботи по фізичному вихованню учнів спеціальних медичних груп (СМГ) 2. Основні періоди занять по фізичному вихованню в СМГ

© 2014-2022  8ref.com - українські реферати